Vybrané z fotogalérie Mestského kultúrneho strediska v Sabinov

Filmári tvoria krátke dokumenty o Sabinove

Film 

10. 10. 2011

Filmári tvoria krátke dokumenty o Sabinove

 

Premietaním dokumentárnych filmov slovenských tvorcov začala v nedeľu tretia z tvorivých dielní projektu Oscarové mesto Sabinov. Filmová dielňa bude prebiehať v Sabinove po celý týždeň a jej účastníci vytvoria krátke dokumenty s rôznymi témami mesta.

 

15 účastníkov projektu je rozdelených do niekoľkých tvorivých tímov, pričom každý z nich spracúva svoju vlastnú tému. Výsledkom budú krátke dokumentárne filmy, ktoré budú premiérované počas hlavného programu Oscar city Sabinov koncom októbra.

Účastníci tvorivej dielne pracujú pod vedením piatich lektorov.

 

Lektori filmovej dielne:

 

Miro Remo – úspešný slovenský dokumentarista, momentálne študent druhého ročníka doktorandského štúdia na VŠMU. Jeho krátky film Studený spoj (2008) získal niekoľko festivalových cien, s filmom Ecce homo dostal prvú cenu na festivale minútových filmov Azyl 2009. Jeho študentský film Arsy versy získal viac než 30 cien na festivaloch po celom svete a ich počet stále rastie. Momentálne dokončuje svoj prvý celovečerný film Comeback.

 

Ivo Miko – Sabinovčan, absolvent odboru kamera na FTF VŠMU, momentálne doktorand. Nakrútil množstvo študentských filmov, asi 80 dielov seriálu Prvé oddelenie a celovečerný dokument Devínsky masaker.  S Petrom Begánym nakrútil dokumenty Ja som bulvár a Erotic nation. Za film Otec ( réžia L. Hanulák), ktorý vyhral jeden z najprestížnejších festivalov študentských filmov, získal ocenenie za kameru. Za sebou má aj nakrúcanie pripravovaného dokumentu Mira Rema Comeback.  

 

Tomáš Gregorštúdium na pedagogickej fakulte univerzity  Komenského v Bratislave nedokončil, zato na VŠMU to v odbore zvukár dotiahol až na doktoranda. Pracoval ako majster zvuku na seriáloch Prvé oddelenie a Doktor Kripta, ako asistent zvuku spolupracoval koprodukčnom filme Hodinu nevíš a na filme Love, na svedomí má aj ruchové zložky k animovaným seriálom Ovce.sk a Jurošík a samozrejme množstvo študentských filmov.

 

Jana Gombiková scenáristka na veľmi voľnej nohe. Počas štúdia na VŠMU natočila niekoľko krátkych filmov. Spolupracovala na seriáloch Odsúdené, Mesto tieňov, Ako som prežil či Aféry. Momentálne sa okrem morálnej podpory mladých filmárov už venuje radšej fotografii, ktorú študuje na VŠVU.

 

Andrej Farba - študent strihovej skladby na VŠMU. V lete 2011 bol pozvaný na jeden z najväčších európskych workshopov Summer MEDIA Studio 2011, kde bol jeho film "Something about horses" nominovaný na cenu za najlepšiu réžiu a najlepší film. V súčasnosti pracuje na svojom autorskom filme "Happy3Friends", ktorého premiéra bude koncom toho roka v Bratislave, Vilniuse, Londýne, Helsinkách, Ríme a v St.Andrews.

Galéria: