Vybrané z fotogalérie Mestského kultúrneho strediska v Sabinov

AMERIKOU NA BICYKLI – PRÍRODOU USA

Beseda 

11. 10. 2018 o 18:00

1,00 €

AMERIKOU NA BICYKLI – PRÍRODOU USA - Beseda s cyklocestovateľom Martinom Stillerom o jeho ceste bicyklom naprieč USA. Vstupné 1 € už aj s filmovým blokom o 19.30 h. Kino Torysa.

Pútavé rozprávanie Martina Stillera z polročného a presne 7000 km dlhého cykloputovania po americkom kontinente, ktorého hlavným cieľom bolo preniknúť medzi ľudí, spoznať kultúru, prírodu a krásy v daných krajinách. Počas svojho cykloputovania sa Martin s manželkou nikam neponáhľali, kilometre nehltali a dostatočne si tak všetko vychutnávali. V tejto časti prešliapeme drsnými púšťami amerického juhozápadu, navštívime nádherné skalné oblasti Utahu, zdoláme legendárne Údolie smrti a vyšliapneme nahor do nebeských Yosemite. Nebude chýbať veľa dobrodružných zážitkov, príjemných stretnutí s miestnymi obyvateľmi a každodenných kontaktov s prírodou. Príďte sa ponoriť v sedle bicykla a s vetrom v chrbte do americkej divočiny.

Kto je Ing. Martin Stiller

Ročník 1980, vyštudoval odbor Geovedný a montánny turizmus na VŠB-TU Ostrava a potom Management a marketing na UTB v Zlíne.

Vlastní akreditáciu sprievodcu pre horskú činnosť a je tiež kvalifikovaným sprievodcom cestovného ruchu. Aktívne sa zaoberá turistikou, VHT a predovšetkým cykloturistikou. Je členom českého klubu cestovateľov.

Na bicykli prešiel veľkú časť Európy. V lete 2001 podnikol náročnú cykloexpedíciu "Na bicykli naprieč Európou z Čiech až do Afriky" – 5750 km v 10 štátoch a na 2 kontinentoch. V sedle svojho bicykla tiež zdolal cca 120 horských priesmykov a sediel, ako napr. Passo dello Stelvio 2758 m, Timmelsjoch 2509 m, Edelweisspitze 2571 m a mnohé ďalšie. Na plne naloženom bicykli sa mu tiež podarilo vyšliapať až na alpskú horskú chatu Pirovano nachádzajúcu sa v nadmorskej výške 3050 m. Na prelome roku 2007-2008 uskutočnil 9320 km dlhú cykloexpedíciu naprieč celým austrálskym kontinentom zo západu na východ. V roku 2010 nasledovala polročná cyklocesta Amerikou, pri ktorej Martin so ženou Renčou našliapali na svojich bicykloch 7000 km po Kube, Mexiku a USA.

Cyklocestovanie sa stalo jeho vášňou a viedlo ho k založeniu prvého rýdzo cyklocestovateľského festivalu "Cyklocestování", ktorý sa koná tradične vo Frýdku-Místku, Hradci Králové a Brne. Viac na www.cyklocestovani.cz

Do dnešných dní precestoval viac ako 35 krajín a tým sa rozhodne jeho cestovateľské plány nekončia. Cestovanie sa stalo jeho životom, drogou aj radosťou, ktorej sa plánuje venovať aj v budúcnosti.

Galéria:


Partneri

Cubuk (Turecko)CKiS Siedlce (Poľsko)