Vybrané z fotogalérie Mestského kultúrneho strediska v Sabinov

DUO DU RÊVE - KOMORNÝ KONCERT

Hudba 

17. 10. 2018 o 17:30

DUO DU RÊVE - MsKS Sabinov, ZUŠ Sabinov, Český spolok v Košiciach a České centrum v Bratislave Vás pozývajú na komorný koncert umelcov Jany Jarkovskej (flauta) a Bohumíra Stehlíka (klavír), ktorý sa uskutoční 17.10.2018 (streda) o 17.30 h v Koncertnej sále KC Na Korze, Námestie slobody č. 100. Vstup voľný.


Kto sú Duo du Rêve

Flautistka Jana Jarkovská a klavirista Bohumír Stehlík /ČR/ pôsobia spoločne v duu od roku 2011. Popri spoločných koncertoch sa ako duo zúčastňujú tiež majstrovských kurzov, napríklad Forum International pour Flûte et Piano v Luxembursku, Sandviken Master Classes vo Švédsku či Medzinárodnej letnej akadémie ISA v Rakúsku.

Ich citlivá súhra a štýlová interpretácia bola ocenená víťazstvami v medzinárodných súťažiach Concorso internazionale di musica "Città di Chieri" v Taliansku (2012), Pre Musicis International Award v Paríži (2013), 3. cenou v "Salieri-Zinetti" International Chamber Music Competition, v Concorso Internazionale di Musica "Marco Fiorindo" (2014) a 1. cenou vo Val Tidone International Chamber Music Competition (2016) tiež v Taliansku. V roku 2015 získali ocenenie "ISA Open Awards" za mimoriadnu interpretáciu diela Bohuslava Martinů a Jiřího Temla v rámci medzinárodných interpretačných kurzov ISA v Rakúsku. Od roku 2014 pravidelne nakrúcajú pre Český rozhlas. Pre sezónu 2016/17 boli zaradení na prestížnu Listinu mladých umelcov Nadácia Český hudobný fond.

www.duodureve.com

Galéria:


Partneri

Cubuk (Turecko)CKiS Siedlce (Poľsko)