Vybrané z fotogalérie Mestského kultúrneho strediska v Sabinov

Exotika Východu v sabinovskom projekte Oscar City

Projekt 

25. 10. 2012


Filmová prehliadka s názvom Exotika Východu bude súčasťou tradičného projektu Oscarové mesto Sabinov.

 

Projekt Oscarové mesto Sabinov vyvrcholí v tomto roku počas víkendu 17. a 18. novembra. Obidva dni bude v Mestskom kultúrnom stredisku prebiehať filmová prehliadka Exotika Východu, ktorá uvedie filmy s fenoménom prostredia východného Slovenska. Diváci sa môžu tešiť na ostatný film Martina Šulíka Cigán, filmy Marka Škopa Osadné a Iné svety, dokument Mareka Šulíka a Jany Bučkovej Zvonky štastia, dokument Jara Vojteka Hranica, film Richarda Staviarskeho Andyho žena a ďalšie.

K výnimočným bude patriť uvedenie filmu Ja som banník, kto je viac, ktorý získal na filmových festivaloch viacero cien a jeho tvorcov privítajú organizátori aj v programe Oscar City – Romana Fabiána ako režiséra filmu, Iva Mika ako kameramana, Dávida Kollára ako tvorcu hudby.

Projekt Oscarové mesto Sabinov sa tradične snaží podporovať pôvodnú umeleckú tvorbu na východnom Slovensku. Deje sa tak na pozadí výnimočného umeleckého počinu - v rokoch 1964-65 bol v Sabinove natočený jediný slovenský oscarový film Obchod na korze.

Kompletný program filmovej prehliadky Exotika Východu aj sprievodných podujatí bude čoskoro zverejnený na stránkach kulturnestredisko.sk.

Galéria: