Vybrané z fotogalérie Mestského kultúrneho strediska v Sabinov

Hosťom Oscar City bude aj herec Ľubomír Paulovič a spisovateľ Víťo Staviarsky

Projekt 

14. 11. 2012


 Oscarová noc bude hlavným programom projektu Sabinov Oscar City. Jej hosťom bude aj herec Ľubomír Paulovič, či spisovateľ Víťo Staviarsky.

 

V programe, ktorý je tradične koncipovaný ako pocta oscarovému filmu Obchod na korze, privítame tiež deti Víťa Staviarskeho – syna Richarda, ktorý je filmovým režisérom a filmovú produkčnú - dcéru Marku. Ich spoločný film Andyho žena následne premietneme.

V sobotu večer v Sabinove uvedieme aj film Ja som baník, kto je viac a v  programe privítame jeho tvorcov – režiséra Romana Fabiána, kameramana Iva Mika a tvorcu hudby Dávida Kollára.

Doprava z Prešova do Sabinova a späť na sobotu večer zabezpečená špeciálnym autobusovým spojením.

 

Obidva víkendové dni bude v Mestskom kultúrnom stredisku prebiehať filmová prehliadka Exotika Východu. Uvádzať sa budú filmy s fenoménom prostredia východného Slovenska. Okrem spomínaných sa diváci sa môžu tešiť aj na ostatný film Martina Šulíka Cigán, filmy Marka Škopa Osadné a Iné svety, dokument Mareka Šulíka a Jany Bučkovej Zvonky štastia, dokument Jara Vojteka Hranica, či kultový film Pásla kone na betóne.

 

Projekt Oscarové mesto Sabinov podporuje pôvodnú umeleckú tvorbu na východnom Slovensku. Deje sa tak na pozadí výnimočného umeleckého počinu - v rokoch 1964-65 bol v Sabinove natočený jediný slovenský oscarový film Obchod na korze.

Projekt realizuje Mestské kultúrne stredisko Sabinov a aj v tomto roku získal podporu Ministerstva kultúry SR a Európskeho hlavného mesta kultúry Košice 2013.