Vybrané z fotogalérie Mestského kultúrneho strediska v Sabinov

Informačné centrum

 

Pracovníci informačného centra poskytujú návštevníkom a obyvateľom nášho mesta potrebné informácie o meste, organizáciách, firmách, inštitúciách, zariadeniach, kultúrnych a športových podujatiach ako aj o možnostiach využitia voľného času, ktoré naše mesto a jeho okolie ponúka.
Záujemcovia tu majú možnosť získať základné informácie o histórii mesta pri makete Sabinova zo 16. storočia, historických a kultúrnych pamiatkach mesta a jeho okolia, turistických trasách, ubytovacích, stravovacích, zdravotníckych a relaxačných zariadeniach (masáže, fitnes, kúpalisko, krytý bazén, ihriská, klzisko a pod.), kultúrnych a športových aktivitách, vlakových a autobusových spojoch a pod. V prípade potreby si môžu na internete vyhľadať informácie.
Návštevníci majú k dispozícii informačný bulletin o meste, mapu mesta a regiónu, pohľadnice, fotografie mesta a okolia, knihy o Sabinove, Prešove, Červenici, Pieninách, Vysokých Tatrách, Šarišské príbehy, povesti a rozprávanky. Na pamiatku si môžu odniesť propagačné tričká s erbom mesta a upomienkové predmety. Okrem toho môžu potešiť svojich blízkych drobnými darčekmi z keramiky, dreva, drôtu a textilu ručne vyrobenými remeselníkmi zo Sabinova a okolia.
V priestoroch informačného centra bibliotéka regionálnych autorov oboznamuje návštevníkov s miestnymi spisovateľmi a ich dielami.