Vybrané z fotogalérie Mestského kultúrneho strediska v Sabinov

Korzo klub

 

Klub, zameraný na tvorivú činnosť, pracuje v kultúrnom centre Na korze od roku 2008.

Kreatívne ženy a ich deti sa tu stretávajú pravidelne dvakrát mesačne, od septembra do júla. Profesie týchto žien sú rôzne, ale spája ich rovnaká záľuba tvorivo relaxovať a tráviť voľný čas s ľuďmi, ktorých baví remeselná výroba.

Zdokonaľujeme sa v nových moderných technikách, ale oprašujeme aj staré osvedčené remeslá, navzájom si odovzdávame vedomosti a učíme sa. Za tri roky spoločnej práce sme si vyskúšali všeličo.

Pracovali sme s papierom, vyrábali ručný papier, koráliky z odpadového papiera, darčekové taštičky a papier. Modelovali sme z klasickej vypaľovanej hliny, modernej hmoty Fimo aj zo slaného cesta. Vyrábali sme si originálne tričká batikovaním. Oprášili sme staré tradičné zdobenie medovníkov a kraslíc, pracovali sme so šúpolím aj drôtom. Na jar sme sa potešili krásnymi farebnými kvetmi z textilu, papiera, ale aj plastových fliaš. V zime sme vyrábali rôzne vianočné ozdoby a dekorácie. Naučili sme sa vyšívať tenerifskú čipku, a načreli sme aj do výtvarných techník, kde sme si vyskúšali napríklad suchú ihlu. Spoznali sme moderné techniky ako je krakelovanie, servítková technika, falošný patchwork, plstenie, výroba netradičných šperkov z drôtu a korálikov. Za ten čas sme poznali množstvo zaujímavých techník a materiálov. Overili sme si starú známu pravdu, že šikovné ruky vyrobia takmer všetko zo všetkého.

Ale vieme, že máme ešte veľa nevyskúšaného a preto, pokiaľ máš záujem sa k nám pridať a chceš sa niečo nové naučiť, srdečne ťa pozývame medzi nás.