Vybrané z fotogalérie Mestského kultúrneho strediska v Sabinov

Stále expozície

 

OBCHOD NA KORZE

Československý film Obchod na korze získal vroku 1966 cenu americkej filmovej akadémie, slávneho Oscara, za najlepší cudzojazyčný film roku 1965. Bol to prvý československý film, ktorý túto cenu získal. Tento film je úzko spätý aj s naším mestom. V lete roku 1964 sa exteriéry filmu nakrúcali práve v Sabinove. Nakrúcania filmu sa zúčastnili aj obyvatelia nášho mesta a blízkeho okolia.

Stálu expozíciu filmu slávnostne otvorili, primátor mesta Ing. Peter Molčan a pani Edita Grossmanová, manželka spisovateľa a autora predlohy a scenáristu filmu Obchod na korze Ladislava Grossmana, 12. júna 2006.

V stálej expozícii si môžu návštevníci pozrieť exponáty pripomínajúce nakrúcanie filmu v Sabinove - fotografie, rekvizity, originálny scenár filmu, korešpondenciu Sabinovčanov s tvorcami filmu, rukopis a doklady autora novely a scenára filmu Ladislava Grossmanna, cudzojazyčné preklady diela ako aj ukážky slávneho filmu premietané na plátne. Priamo pri otvorení expozície pribudol ďalší exponát. Bustu Ladislava Grossmana daroval mestu akademický sochár Dušan Pončák. Do expozície pribudla platňa s ústrednou melódiou, ktorú venoval pán Juraj Navrátil, fotografie a výkaz o štúdiu pána Ladislava Grosmanna, ktoré mestu darovala pani Edita Grosmannová. Nájdete tu aj spomienky obyvateľov nášho mesta na nakrúcanie filmu v podobe fotografií a príbehov.

HISTORICKÝ SABINOV

Kúpele Švabľovka, kino Torysa, hotel Torysa, mešťanské domy, vojenské kasárne, starý mestský park, pôvodné námestie, kostoly, zvonica, radnica, školy, obchody, ulice a uličky, podchody, zadné dvory, zákutia a mnohé ďalšie pamätihodnosti Sabinova pripomínajú vystavené fotografie na chodbe kultúrneho centra. V tejto stálej expozícii si návštevníci pripomenú dominanty nášho mesta na starých fotografiách, ktoré roky zbiera a zhromažďuje PaedDr. Jozef Miko.
Maketa mestaMÚZEUM - BAŠTA

 

Otváracie hodiny pre verejnosť:
Prehliadku v pracovných dňoch v čase od 9.00 h do 17.00 h
je možné dohodnúť telefonicky na číslach +421517492929
alebo 0911949678.

Prehliadku pre organizované skupiny (minimálne 5 osôb)
je potrebné dohodnúť vopred telefonicky na číslach +421517492929 alebo 0911949678.

Vstupné je 0,50 € na osobu.


Viac