Vybrané z fotogalérie Mestského kultúrneho strediska v Sabinov

Stále expozície

 

OBCHOD NA KORZE

Československý film Obchod na korze získal v roku 1966 cenu americkej filmovej akadémie, slávneho Oscara, za najlepší cudzojazyčný film roku 1965. Bol to prvý československý film, ktorý túto cenu získal. Tento film je úzko spätý aj s naším mestom. V lete roku 1964 sa exteriéry filmu nakrúcali práve v Sabinove. Nakrúcania filmu sa zúčastnili aj obyvatelia nášho mesta a blízkeho okolia.

Stálu expozíciu filmu slávnostne otvorili, primátor mesta Ing. Peter Molčan a pani Edita Grossmanová, manželka spisovateľa a autora predlohy a scenáristu filmu Obchod na korze Ladislava Grossmana, 12. júna 2006.

V stálej expozícii si môžu návštevníci pozrieť exponáty pripomínajúce nakrúcanie filmu v Sabinove - fotografie, rekvizity, originálny scenár filmu, korešpondenciu Sabinovčanov s tvorcami filmu, rukopis a doklady autora novely a scenára filmu Ladislava Grossmanna, cudzojazyčné preklady diela ako aj ukážky slávneho filmu premietané na plátne. Priamo pri otvorení expozície pribudol ďalší exponát. Bustu Ladislava Grossmana daroval mestu akademický sochár Dušan Pončák. Do expozície pribudla platňa s ústrednou melódiou, ktorú venoval pán Juraj Navrátil, fotografie a výkaz o štúdiu pána Ladislava Grosmanna, ktoré mestu darovala pani Edita Grosmannová. Nájdete tu aj spomienky obyvateľov nášho mesta na nakrúcanie filmu v podobe fotografií a príbehov.
Maketa mestaSTÁLA EXPOZÍCIA FILMU OBCHOD NA KORZE

Výstava 

9Expozícia je umiestnená na námestí, v priestoroch starého mešťanského domu (Námestie slobody č. 62, Sabinov).
Návštevník sa tu môže pri makete mesta oboznámiť aj s históriou slobodného kráľovského mesta Sabinov.
Prehliadku je možné dohodnúť si telefonicky na čísle +421911949678 a to v utorok až piatok doobeda od 9.00 h do 12.30 h a poobede od 13.00 h do 17.00 h.
Vstupné je 0,50 € na osobu.
Pri vstupe do priestorov kultúrneho a informačného centra je potrebné dodržiavať prísne hygienické opatrenia, ako prekrytie úst a nosa rúškom, dezinfekcia rúk a limitovaný počet návštevníkov. Všetky tieto opatrenia budú v platnosti do odvolania.


Viac